Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu settings
da: Menu

en: Menu link title
da: Titel

en: There was an error saving the menu link.
da: Der opstod en fejl i forsøget på at gemme menu-linket.

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.
