Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Parent item
id: Item induk

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: There was an error saving the menu link.
id: Ada kesalahan saat menyimpan link menu.

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
id: Tautan menu yang lebih ringan akan ditampilkan sebelum tautan yang lebih berat.

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.
