Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta1) - en to ml translation catalogue (7 entries)

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Parent item
ml: പാരന്റ് ഐറ്റം
