Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Parent item
pt: Item superior

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: There was an error saving the menu link.
pt: Ocorreu um erro ao salvar o link do menu.

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pt: Links de menu com pesos menores são exibidos antes de links com pesos maiores.

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.
