Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: There was an error saving the menu link.
hi: मेनू लिंक को संग्रहित / बचाया नहीं जा सका

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
