Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Parent item
it: Voce padre

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: There was an error saving the menu link.
it: Si è verificato un errore nel salvare il link del menu.

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
it: Le voci del menu con un peso minore vengono visualizzate prima delle voci con un peso maggiore.

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.
