Multiple Node Menu (7.x-1.0-beta2) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Parent
ku: باوان

en: Parent item
ku: بڕگه‌ی باوان

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Menu link title
ku: ناونیشانی بەستەری پێڕست

en: There was an error saving the menu link.
ku: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕێگر هه‌بوو له‌ پاشه‌که‌وت کردنی به‌سته‌ری پێڕست.

en: Provide a menu link
ku: دابینکردنی بەستەرێکی پێڕست

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ku: ئەو بەستەرانەی پێڕست کە سەنگێکی بچووکییان هەیە، پێش ئەو بەستەرانە پیشان دەدرێن کە سنگێکی گەورەترییان هەیە.
