Multiple Node Menu (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: There was an error saving the menu link.
fa: هنگام ذخیره پیوند منو خطایی رخ داد.

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک پیوند منو

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fa: پیوندهای منو با وزن کمتر قبل از پیوندهای با وزن بیشتر نمایش داده می‌شوند.

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی پیوند منو قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
