Multiple Node Menu (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: There was an error saving the menu link.
fr: Une erreur s'est produite lors de l'enregistrement de l'élement de menu.

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fr: Les liens de menus avec un poids léger seront affichés avant les liens dotés d'un poids plus lourd.

en: Add new menu link
fr: Ajouter un nouveau lien de menu

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.

en: Current menu links
fr: Liens de menu actuels

en: Menu link title and description
fr: Titre et description du lien de menu

en: Replaces the node menu form with one that can handle multiple parents.
fr: Remplace le formulaire de menu de nœud avec un formulaire qui gère les parents multiples.
