Multiple Node Menu (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Parent item
fa: عنصر والد

en: Menu settings
fa: تنظیمات قائم

en: Menu link title
fa: عنوان واصلی قائم

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک واصلی قائم

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی واصلی قائم قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
