Multipurpose Corporate Profile (7.x-1.10) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Image
cy: Delwedd

en: Help
cy: Cymorth

en: Theme
cy: Thema

en: All
cy: I gyd

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
cy: Creu ffurlen neu holidaur newydd sy'n gyrraedadwy i ddefnyddwyr. Mae canlyniadau ac ystadegau cyflwyniadau yn cael eu cofnodi ac yn gyraeddadwy i ddefnyddwyr breintiedig.

en: Blog entry
cy: Cofnod blog

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen
