Multipurpose Corporate Profile (7.x-1.4) - en to ug translation catalogue (16 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Pages
ug: بەت

en: Article
ug: ماقالە

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Image
ug: سۈرەت

en: All
ug: ھەممە

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Blog
ug: بلوگ

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Blog entry
ug: بلوگ يىزىش

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ug: <em>ماقالە</em> ئارقىلىق يېڭى مەزمۇن قوشۇش، مەسىلەن: خەۋەرلەر، بىلوگ...قاتارلىقلار
