Multipurpose Corporate Profile (7.x-1.19) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Blog entry
bn: ব্লগ এন্ট্রি
