Multiselect (7.x-1.12) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Fields
it: Campi

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Titles only
it: Solo titoli

en: Full text
it: Testo completo

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
it: Si devono indicare i 'valori consentiti' per questo campo.

en: Titles plus teaser
it: Titoli e anteprime
