Multiselect (7.x-1.12) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Fields
tr: Alanlar

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Multiselect
tr: Çoklu seçim

en: Titles only
tr: Sadece başlıklar

en: Full text
tr: Tam metin

en: Titles plus teaser
tr: Başlık artı özet

en: Width of Select Boxes (in pixels)
tr: Seçim Kutularının genişliği (piksel olarak)

en: Configure how multiselect fields are displayed to content editors.
tr: Çoklu seçim alanlarının içerik girenlere nasıl görüntüleneceğini düzenle.

en: Defines a multiple selection field widget, to allow easier multi-selection for users.
tr: Kullanıcılar için daha kolay çoklu-seçime izin vermek amacıyla bir çoklu seçim alan arayüz nesnesi tanımlar.
