Multisite Redirect (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Path
da: Sti

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: here
da: her

en: Configuration
da: Indstillinger

en: any
da: alle

en: Add redirect
da: Tilføj omdirigering

en: About
da: Om

en: Exclusions
da: Ekskluderinger

en: Redirect status
da: Omdirigeringsstatus

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
da: Du kan finde mere information om HTTP omdirigeringskoder på <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: Enter an internal Drupal path, path alias, or complete external URL (like http://example.com/) to redirect to. Use %front to redirect to the front page.
da: Angiv en intern Drupal-sti, et stialias eller en komplet ekstern URL (f.eks. http://example.com/) som der skal omdirigeres til. Brug %front for at omdirigere til forsiden.

en: Default (@default)
da: Standard (@default)
