Multisite Redirect (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Path
fr: Chemin

en: Never
fr: Jamais

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Count
fr: Décompte

en: here
fr: ici

en: Redirect
fr: Rediriger

en: any
fr: tous

en: Add redirect
fr: Ajouter une redirection

en: Status Code
fr: Code de statut

en: About
fr: À propos

en: Redirect status
fr: Statut de la redirection

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
fr: Vous pouvez trouver plus d'informations sur les codes HTTP de statut sur <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: Default (@default)
fr: Par défaut (@default)
