Multisite Search (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Save
da: Gem

en: The configuration options have been reset to their default values.
da: Indstillingernes standardværdier er blevet gendannet.

en: Site name
da: Sitets navn

en: Search settings
da: Søgeindstillinger

en: Other
da: Anden

en: Add Site
da: Tilføj site

en: Exclusions
da: Ekskluderinger

en: Exclude content types
da: Ekskludér indholdstyper

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
da: Søg efter begge de to ord med <strong>OR</strong>. F.eks. <strong>katte OR hunde</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
da[0]: Du skal indtaste mindst ét positivt søgeord med ét eller flere tegn.
da[1]: Du skal indtaste mindst ét positivt søgeord med @count eller flere tegn.

en: Configure sites to be indexed in a Multisite installation environment.
da: Konfigurér sites, der skal indekseres i et Multisite installationsmiljø.

en: If Multisite Search tables are shared, these settings will apply for all sites.
da: Hvis Multisite Search-tabeller er delt, vil disse opsætninger gælde for alle sites.

en: Refresh Multisite search index (in seconds)
da: Opfrisk Multisite Search indeks (i sekunder)

en: Search block label
da: Label for søgeblok

en: Set the label to be displayed in the Multisite Search block. Leave blank to display no label.
da: Angiv den label, der skal vises i Multisite Search-blokken. Lad feltet stå tomt for ikke at vise en label.

en: Search tab label
da: Label for søgefane

en: Set the text for the Multisite Search tab in the search results.
da: Angiv teksten for Multisite Search-fanen i søgningsreslutaterne.

en: Exclude unpublished nodes
da: Ekskludér upublicerede indholdselementer

en: Enter the short name, one per line. This list is shared by all sites.
da: Angiv det korte navn, ét per linje. Denne liste deles af alle sites.

en: List Sites
da: Vis sites

en: Add a site to be configured in a Multisite installation environment.
da: Tilføj et site, der skal konfigureres i et Multisite installationsmiljø.

en: Manage settings for Multisite Search module.
da: Administrér opsætning af Multisite Search modulet.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
da: Din søgning brugte for mange OG/ELLER udtryk. Kun de @count første termer blev medtaget i denne søgning.

en: Configure the refresh rate for the search index.<br /><em>0</em> means the index is rebuilt every cron run.<br /><em>3600</em> means the index is rebuilt every 60 minutes on the next cron run.
da: Konfigurér opfriskningsfrekvensen for søgeindekset. <br /><em>0</em> betyder, at indekset blever genopfrisket hver gang cron kører. <br /><em>3600</em> betyder, at indekset bliver genopfrisket hver 60. minut ved næste next cron kørsel.

en: Multisite configuration
da: Multisite-konfiguration
