Multisite Search (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Reset to defaults
pt: Restaurar para as configurações padrão

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Save
pt: Salvar

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As configurações foram restauradas aos valores padrão.

en: Site name
pt: Nome do site

en: Search settings
pt: Configurações da busca

en: Other
pt: Outros

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pt: Fazer uma busca com os dois termos usando <strong>OU</strong>. Por exemplo: <strong>gatos OU cachorros</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pt[0]: Você deve incluir pelo menos uma palavra-chave positiva com 1 caractere ou mais.
pt[1]: Você deve incluir pelo menos uma palavra-chave positiva com @count caracteres ou mais.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
pt: Sua pesquisa usou expressões AND/OR em excesso. Somente os primeiros @count termos foram incluídos nesta pesquisa.
