Multisite Search (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Save
tr: Kaydet

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Site name
tr: Site adı

en: Search settings
tr: Arama ayarları

en: Other
tr: Diğer

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
tr: İki terimden herhangi birini içeren kayıtları aramak için aralarına büyük harflerle <strong>OR</strong> koyun. Örneğin, <strong>kediler OR köpekler</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
tr[0]: @count ya da daha fazla karakter uzunluğunda en az bir pozitif anahtar sözcük eklemelisiniz.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
tr: Aramanız çok fazla VE/VEYA ifadesi içeriyor. Bu aramada sadece ilk @count terim kapsandı.
