Multisite Search (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Save
fa: ذخیره

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: Site name
fa: نام سایت

en: Search settings
fa: تنظیمات جستجو

en: Other
fa: ساير

en: Site Name
fa: نام سایت

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
fa: جستجوی برای هر دو واژه با استفاده از <strong>OR</strong> به صورت حروف بزرگ. به طور مثال، <strong>گربه‌ها OR سگ‌ها</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
fa[0]: شما باید حداقل یک کلید واژه با 1 حرف یا بیشتر وارد کنید.
fa[1]: شما باید حداقل یک کلید واژه با @count حرف یا بیشتر وارد کنید.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
fa: تعداد عبارت‌های AND/OR در جستجوی شما بیش از اندازه بود. تنها @count عبارت اول در جستجو لحاظ شدند.
