Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Roles
pt: Papéis

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Show
pt: Exibir

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pt: O e-mail %email já foi registrado. <a href="@password">Talvez você tenha esquecido a sua senha?</a>

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: The e-mail address %email is already taken.
pt: O endereço de e-mail %email já está em uso.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
pt: A assinatura é muito grande: precisa ter %max caracteres ou menos.
