Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.31) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Roles
hi: भूमिका

en: Show
hi: दिखाये

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hi: %email यह ईमेल पता पहले से जुडा हुआ है. <a href="@password">क्या आप अपना कूटशब्द भूल गये हैं?</a>

en: The name %name is already taken.
hi: यह सदस्यनाम पहले से है।

en: You must enter a username.
hi: कृपया अपना सदस्य नाम लिखें।

en: The username cannot begin with a space.
hi: सदस्य नाम खाली स्पेस से नही शुरू हो सकता।

en: The username cannot end with a space.
hi: सदस्य नाम स्पेस से नहीं खतम हो सकता।

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hi: सदस्य नाम में एक से ज्यादा स्पेस देने की अनुमति नहीं है।

en: The username contains an illegal character.
hi: सदस्य नाम में कोई अमान्य अक्षर है

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hi: आपका सदस्य नाम %name बहोत लंबा है, कृपया उसे %max से अधिक अक्षरों से बडा ना करें।
