Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.31) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Roles
tr: Roller

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Show
tr: Göster

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
tr: %email e-posta adresi sitemizde zaten kayıtlı. <a href="@password">Şifrenizi mi unuttunuz?</a>

en: The name %name is already taken.
tr: %name adı zaten kullanılıyor.

en: The e-mail address %email is already taken.
tr: %email e-mail adresi zaten kullanımda.

en: You must enter a username.
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: The username cannot begin with a space.
tr: Kullanıcı adı boşluk ile başlayamaz.

en: The username cannot end with a space.
tr: Kullanıcı adı boşluk ile bitemez.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
tr: Kullanıcı adı ardışık boşluklar içeremez.

en: The username contains an illegal character.
tr: Kullanıcı adında izin verilmeyen bir karakter kullanılmış.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
tr: %name kullanıcı adı çok uzun, %max ya da daha az karakter olmalıdır.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
tr: İmza çok uzun: %max karakter ya da daha az olmalı.
