Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.42) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Roles
ar: الأدوار

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Show
ar: عرض

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ar: عنوان البريد الإلكتروني %email مسجل سابقا. <a href="@password">هل نسيت كلمة مرورك؟</a>

en: The name %name is already taken.
ar: الاسم %name مستخدم بالفعل.

en: The e-mail address %email is already taken.
ar: عنوان البريد الإلكتروني %email مستخدم بالفعل.

en: You must enter a username.
ar: يجب أن تدخل اسم مستخدم.

en: The username cannot begin with a space.
ar: يجب ألا يبدأ اسم المستخدم بمسافة.

en: The username cannot end with a space.
ar: يجب ألا ينتهي اسم المستخدم بمسافة.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ar: يجب ألا يحتوى اسم المستخدم على مسافات متتالية.

en: The username contains an illegal character.
ar: يحتوى اسم المستخدم على حرف غير مسموح به.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ar: اسم المستخدم %name طويل جدا: يجب الا يزيد أسم المستخدم عن %max حرفا.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
ar: التوقيع أطول من اللازم: يجب أن يتكون من %max حرفا أو أقل.
