Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.42) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Roles
hr: Uloge

en: Show
hr: Prikaži

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Adresa e-pošte %email je već korištena za registraciju. <a href="@password">Jeste li zaboravili lozinku?</a>

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: The e-mail address %email is already taken.
hr: Adresa e-pošte %email se već koristi.

en: You must enter a username.
hr: Morate unijeti korisničko ime.

en: The username cannot begin with a space.
hr: Korisničko ime ne može početi s razmakom.

en: The username cannot end with a space.
hr: Korisničko ime ne može završiti s razmakom.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hr: Korisničko ime ne može sadržavati višestruke razmake zaredom.

en: The username contains an illegal character.
hr: Korisničko ime sadrži neprimjerene znakove.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hr: Korisničko ime %name je predugačko: mora imati %max znakova ili manje.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
hr: Potpis je predučak: može biti maksimalno %max znakova dugačak.
