Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.42) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Roles
ja: 役割

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Show
ja: 表示

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。<br /><a href="@password">パスワードをお忘れですか？ 再発行を希望する場合はここをクリックしてください。</a>

en: The name %name is already taken.
ja: ユーザー名 %name はすでに登録されています。

en: The e-mail address %email is already taken.
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。

en: You must enter a username.
ja: ユーザー名の入力は必須です。

en: The username cannot begin with a space.
ja: ユーザー名の先頭に空白文字は使えません。

en: The username cannot end with a space.
ja: ユーザー名の末尾に空白文字は使えません。

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ja: ユーザー名に連続した複数の空白文字を含めることはできません。

en: The username contains an illegal character.
ja: ユーザー名に不正な文字が含まれています。

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ja: ユーザー名 %name は長すぎます： %max文字以下である必要があります。

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
ja: 署名が長すぎます：％ 文字以下でなければなりません
