Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.42) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Roles
nl: Rollen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Show
nl: Weergeven

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nl: Het e-mailadres %email is al geregistreerd. <a href="@password">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: The e-mail address %email is already taken.
nl: Het e-mailadres %email is al in gebruik.

en: You must enter a username.
nl: Vul een gebruikersnaam in.

en: The username cannot begin with a space.
nl: De gebruikersnaam mag niet met een spatie beginnen.

en: The username cannot end with a space.
nl: De gebruikersnaam mag niet met een spatie eindigen.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
nl: De gebruikersnaam mag geen meerdere spaties na elkaar bevatten.

en: The username contains an illegal character.
nl: De gebruikersnaam bevat illegale karakters.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
nl: De gebruikersnaam %name is te lang: de naam moet kleiner dan of gelijk aan %max karakters zijn.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
nl: De ondertekening is te lang: het mag maximaal %max tekens lang zijn.
