Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.46) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Roles
id: Peran

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Show
id: Tampilkan

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
id: Alamat email %email sudah terdaftar. Gunakan alamat email yang lain atau <a href="@password">minta sandi baru jika anda lupa</a>.

en: The name %name is already taken.
id: Nama %name sudah digunakan.

en: The e-mail address %email is already taken.
id: Alamat e-mail %email sudah ada yang pakai.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
id: Tanda tangan terlalu panjang: paling banyak %max karakter atau kurang.
