Multistep Registration WhyWebs (7.x-1.53) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Roles
ca: Rols

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Show
ca: Mostra

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: L'adreça de correu %email ja està registrada. <a href="@password">Heu oblidat la vostra contrasenya?</a>

en: The name %name is already taken.
ca: El nom %name ja està en ús.

en: The e-mail address %email is already taken.
ca: L'adreça de correu electrònic %email ja està agafada.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
ca: La signatura és massa llarga: ha de tenir %max caràcters o menys.
