Mutual Credit (all releases) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Update
bn: আপডেট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: The username %name does not exist.
bn: ব্যবহারকারী হিসেবে %name এর অস্তিত্ব নেই।

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Workflow
bn: কাজের ধারা
