Mutual Credit (all releases) - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Transaction ID
da: Transaktions ID

en: Transactions
da: Transaktioner

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Access control
da: Adgangsbegrænsning

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Required
da: Obligatorisk

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Back
da: Tilbage

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: The username %name does not exist.
da: Brugernavnet %name findes ikke.

en: Created
da: Oprettet

en: Roles
da: Roller

en: Count
da: Antal

en: Widget
da: Kontrol

en: Amount
da: Beløb

en: State
da: Status

en: Payment
da: Betaling

en: Method
da: Metode

en: Now
da: Nu

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Units
da: Enheder

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Transaction
da: Transaktion

en: Unset
da: Fjern

en: Privacy
da: Privatliv

en: Finished
da: Færdig

en: Storage
da: Lagring

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: Update mode
da: Opdateringstilstand

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Display format
da: Visningsformat

en: Direction
da: Retning

en: Creator
da: Skaber

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Modifier
da: Modifiers

en: Is the logged in user
da: Er brugeren som er logget ind

en: %name must be a positive integer.
da: %name skal være et positivt heltal.

en: The form has been deleted.
da: Formularen er blevet slettet.

en: How will the limits be determined?
da: Hvordan skal grænserne fastsættes?

en: No limits
da: Ingen grænser

en: Optional minimum balance
da: Valgfri minimumsbalance

en: Must be less than or equal to zero
da: Skal være mindre end eller lig med nul
