Mutual Credit (all releases) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Opérations

en: Transaction ID
fr: ID de transaction

en: Cancel
fr: Annuler

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Currency
fr: Devise

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Link
fr: Lien

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Back
fr: Précédent

en: Help
fr: Aide

en: Summary
fr: Résumé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Path
fr: Chemin

en: The username %name does not exist.
fr: Le nom d'utilisateur %name n'existe pas.

en: Created
fr: Créé

en: Roles
fr: Rôles

en: Count
fr: Décompte

en: Amount
fr: Montant

en: State
fr: État

en: Payment
fr: Paiement

en: Method
fr: Méthode

en: Now
fr: Maintenant

en: Workflow
fr: Processus

en: Units
fr: Unités

en: Permissions
fr: Droits

en: Privacy
fr: Confidentialité

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Storage
fr: Enregistrement

en: Request
fr: Requête

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Update mode
fr: Mode de mise à jour

en: Currencies
fr: Devises

en: Output
fr: Sortie

en: Rating
fr: Note

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Creator
fr: Créateur

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: Modifier
fr: Modifieur

en: Is the logged in user
fr: Est l'utilisateur connecté

en: With
fr: Avec

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: Item or service
fr: Objet ou service
