Mutual Credit (all releases) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: वर्णन

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Help
hi: मदद

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Path
hi: मार्ग

en: The username %name does not exist.
hi: सदस्यनाम %name उपलब्ध नहीं है।

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Roles
hi: भूमिका

en: Count
hi: गुणांक

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Finished
hi: संपूर्ण

en: Direction
hi: दिशा
