Mutual Credit (all releases) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Perintah

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Transactions
id: Transaksi

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Access control
id: Kendali akses

en: Currency
id: Mata uang

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Panduan

en: Update
id: Mutakhirkan

en: The username %name does not exist.
id: Anggota %name tidak ada.

en: n/a
id: t/a

en: Created
id: Dibuat

en: Roles
id: Tingkatan

en: Count
id: Jumlah

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Permissions
id: Hak akses

en: Finished
id: Selesai

en: Direction
id: Arah
