Mutual Credit (all releases) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Transactions
it: Transazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Currency
it: Valuta

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: The username %name does not exist.
it: Il nome utente %name non esiste.

en: n/a
it: n/d

en: Created
it: Creato

en: Roles
it: Ruoli

en: Count
it: Numero

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato o provincia

en: Payment
it: Pagamento

en: Method
it: Metodo

en: Now
it: Adesso

en: Destination
it: Destinazione

en: Units
it: Unità

en: Permissions
it: Permessi

en: Finished
it: Completato

en: Storage
it: Archiviazione

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Direction
it: Direzione

en: Creator
it: Utente

en: Radio buttons
it: Pulsanti di opzione

en: Is the logged in user
it: È l'utente autenticato

en: %name must be a positive integer.
it: %name deve essere un intero positivo.
