Mutual Credit (all releases) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Handelingen

en: Transaction ID
nl: Transactienummer

en: Transactions
nl: Transacties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Omschrijving

en: Public
nl: Publiek

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Currency
nl: Valuta

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Required
nl: Vereist

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Back
nl: Terug

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Update
nl: Bijwerken

en: Format
nl: Formaat

en: Path
nl: Pad

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Roles
nl: Rollen

en: Count
nl: Aantal

en: Income
nl: Inkomsten

en: Amount
nl: Hoeveelheid

en: State
nl: Provincie

en: Payment
nl: Betaling

en: Method
nl: Methode

en: Now
nl: Nu

en: Destination
nl: Bestemming

en: Units
nl: Eenheden

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Finished
nl: Voltooid

en: Storage
nl: Opslag

en: Request
nl: Verzoek

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Update mode
nl: Update modus

en: Rating
nl: Waardering

en: Direction
nl: Richting

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: Is the logged in user
nl: Is de ingelogde gebruiker

en: Minimum balance must not be larger than 0
nl: Minimum balans saldo moet niet groter zijn dan nul

en: Expenditure
nl: Uitgaven

en: Running Total
nl: Lopend totaal

en: %name must be a positive integer.
nl: %name moet een positief geheel getal zijn.
