Mutual Credit (all releases) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: Transactions
pt: Transacções

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Currency
pt: Moeda

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Link
pt: Ligação

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Back
pt: Para trás

en: Help
pt: Ajuda

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: Format
pt: Formato

en: Path
pt: Caminho

en: The username %name does not exist.
pt: O nome de utilizador %name não existe.

en: n/a
pt: não disponível

en: Created
pt: Criado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Count
pt: Contagem

en: Amount
pt: Quantidade

en: State
pt: Estado

en: Payment
pt: Pagamento

en: Method
pt: Método

en: Now
pt: Agora

en: Destination
pt: Destino

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Units
pt: Unidades

en: Permissions
pt: Permissões

en: Availability
pt: Disponibilidade

en: Privacy
pt: Privacidade

en: Finished
pt: Concluído

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Update mode
pt: Modo de atualização

en: Rating
pt: Classificação

en: Display format
pt: Exibir formato

en: Direction
pt: Direcção

en: Creator
pt: Criador

en: %name must be a positive integer.
pt: %name deve ser um número inteiro positivo.
