Mutual Credit (all releases) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Действия

en: Transaction ID
ru: ID транзакции

en: Transactions
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отменить

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Access control
ru: Доступ

en: Currency
ru: Валюта

en: Quantity
ru: Количество

en: Edit
ru: Изменить

en: Date
ru: Дата

en: Link
ru: Ссылка

en: Required
ru: Обязательно

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Back
ru: Назад

en: Help
ru: Справка

en: Summary
ru: Сводка

en: Update
ru: Обновить

en: Format
ru: Формат

en: Path
ru: Путь

en: The username %name does not exist.
ru: Имя пользователя %name не существует.

en: n/a
ru: нет

en: Created
ru: Создано

en: Roles
ru: Роли

en: Count
ru: Счётчик

en: Widget
ru: Виджет

en: Income
ru: Доход

en: Amount
ru: Количество

en: State
ru: Режим

en: Payment
ru: Платеж

en: Method
ru: Способ

en: Now
ru: Сейчас

en: Destination
ru: Место назначения

en: Workflow
ru: Документооборот

en: Units
ru: Единицы

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Availability
ru: Доступный

en: Transaction
ru: Перевод

en: Unset
ru: Возрат в исходное состояние

en: Privacy
ru: Конфиденциальность

en: Finished
ru: Завершено

en: Storage
ru: Хранилище

en: Request
ru: Запрос

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: Update mode
ru: Режим обновления

en: Currencies
ru: Валюты

en: Output
ru: Вывод

en: Rating
ru: Оценка

en: Currency ID
ru: Код валюты

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Direction
ru: Направление

en: Creator
ru: Менеджер

en: Radio buttons
ru: Радиокнопки

en: Is the logged in user
ru: Авторизованный пользователь

en: Record
ru: Запись

en: %name must be a positive integer.
ru: %name должен быть положительным целым числом.
