Mutual Credit (all releases) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Quantity
tr: Miktar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Back
tr: Geri

en: Help
tr: Yardım

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: The username %name does not exist.
tr: %name kullanıcı adı yok.

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Roles
tr: Roller

en: Count
tr: Sayı

en: Amount
tr: Tutar

en: State
tr: Durum

en: Payment
tr: Ödeme

en: Method
tr: Yöntem

en: Now
tr: Şimdi

en: Destination
tr: İstikamet

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Permissions
tr: İzinler

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Storage
tr: Depo

en: Transaction type
tr: İşlem tipi

en: Direction
tr: Yön

en: Is the logged in user
tr: Oturum açan kullanıcı

en: %name must be a positive integer.
tr: %name bir pozitif tam sayı olmalı.
