Mutual Credit (all releases) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Вилучити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Дії

en: Transaction ID
uk: Ідентіфікаційний номер трансакції

en: Transactions
uk: Операції

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загальне

en: Access control
uk: Контроль доступу

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Link
uk: Посилання

en: Required
uk: Необхідний

en: Name
uk: Ім'я

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Help
uk: Довідка

en: Summary
uk: Звіт

en: Update
uk: Оновлення

en: Format
uk: Формат

en: Path
uk: Шлях

en: The username %name does not exist.
uk: Ім'я користувача %name не існує.

en: n/a
uk: н/д

en: Created
uk: Створено

en: Roles
uk: Ролі

en: Count
uk: Кількість

en: Widget
uk: Віджет

en: Income
uk: Надходження

en: Amount
uk: Сума

en: State
uk: Стан

en: Payment
uk: Оплата

en: Method
uk: Метод

en: Now
uk: Зараз

en: Destination
uk: Пункт призначення

en: Workflow
uk: Процес

en: Units
uk: Одиниці

en: Permissions
uk: Права доступу

en: Availability
uk: Доступність

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Unset
uk: Вимкнено

en: Privacy
uk: Конфіденційність

en: Finished
uk: Завершено

en: Storage
uk: Зберігання

en: Request
uk: Запит

en: Databases
uk: Бази даних

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Update mode
uk: Режим оновлення

en: Currencies
uk: Валюти

en: Output
uk: Вивід

en: Rating
uk: Оцінка

en: Currency ID
uk: Код валюти

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Direction
uk: Напрям

en: Creator
uk: Автор

en: Radio buttons
uk: Радіо кнопки

en: Modifier
uk: Клавіша-модифікатор

en: Is the logged in user
uk: Залоґований користувач

en: Record
uk: Запис

en: Expenditure
uk: Зняття з рахунка

en: %name must be a positive integer.
uk: %name повинно бути позитивним цілим

en: Certificate
uk: Сертифікат
