Measured Value Field (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Value
de: Wert

en: Enable
de: Aktivieren

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Fields
de: Felder

en: Unit
de: Einheit

en: Max
de: Maximum

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: exposed
de: hervorgehoben

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
de: Der kleinste Wert, der in diesem Feld erlaubt sein soll. Leer lassen für keine Beschränkung.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
de: Der größte Wert, der in diesem Feld erlaubt sein soll. Leer lassen für keine Beschränkung.

en: grouped
de: gruppiert

en: Original Units
de: Ursprüngliche Einheiten
