Measured Value Field (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Enable
id: Aktifkan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Max
id: Maks

en: Formatter
id: Pengformat

en: Symbol
id: Simbol

en: exposed
id: terekspos

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
id: Nilai minimum yang diizinkan pada bidang ini. Biarkan kosong untuk tak ada minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
id: Nilai maksimum yang diizinkan pada bidang ini. Biarkan kosong tanpa batas maksimal.

en: grouped
id: terkelompok
