Measured Value Field (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Fields
tr: Alanlar

en: Unit
tr: Birim

en: Max
tr: Maks

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: exposed
tr: açıkça

en: Min
tr: Enaz

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek minimum değer. Minimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek maksimum değer. Maksimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: grouped
tr: gruplanmış
