Measured Value Field (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Value
ja: 値

en: Enable
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Fields
ja: フィールド

en: Unit
ja: 単位

en: Max
ja: 最大

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Symbol
ja: 通貨記号

en: exposed
ja: 表示

en: Min
ja: 最小

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ja: このフィールドで入力が許可される最小値。空白にすると最小値はなくなります。

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ja: このフィールドで入力が許可される最大値。空白にすると最大値はなくなります。

en: grouped
ja: グループ化
