Measured Value Field (7.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Enable
ro: Activare

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Symbol
ro: Simbol

en: exposed
ro: expus

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ro: Valoarea minimă care ar trebui să fie permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o valoare minimă.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ro: Valoarea maximă care ar trebui permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o maximă.

en: grouped
ro: grupate
