Measured Value Field (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Enable
sv: Aktivera

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Fields
sv: Fält

en: Unit
sv: Enhet

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Formatter
sv: Formaterare

en: exposed
sv: exponerad

en: Min
sv: minsta

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
sv: Det minsta värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget minsta värde.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
sv: Det största värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget största värde.

en: grouped
sv: grupperad
