Measured Value Field (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Fields
uk: Поля

en: Unit
uk: Одиниця

en: Max
uk: Мах

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Formatter
uk: Форматер

en: Symbol
uk: Символ

en: exposed
uk: розкритий

en: Min
uk: Мін

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
uk: Найменше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо мінімуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
uk: Найбільше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо максимуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: grouped
uk: груповано
