Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Enable
fr: Activer

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Fields
fr: Champs

en: Unit
fr: Unité

en: Max
fr: Maximum

en: Machine name
fr: Nom système

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Symbol
fr: Symbole

en: exposed
fr: exposé

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fr: La valeur minimale qui doit être autorisée dans ce champ. Laisser vide pour ne pas imposer de minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fr: La valeur maximale qui doit être autorisée dans ce champ. Laisser vide pour ne pas imposer de maximum.

en: grouped
fr: groupés
