Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Value
hr: Vrijednost

en: Enable
hr: Omogući

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Fields
hr: Polja

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hr: Minimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hr: Maksimalna vrijednost dopuštena unutar ovog polja. Ostavite praznim ako ne želite ograničenje.
